02156494916
09121321182

تیرچه کرومیت

 

 

  • تیرچه کرومیت 

تیرچه فلزی کرومیت ساختار دیگری از تیرچه های ساختمانی بوده که بیشتر در سازه های فلزی بدلیل اتصال فلز به فلز مورد استفاده قرار می گیرد و البته این موضوع مانع از قابلیت استفاده این تیرچه در سازه های بتنی نمی باشد. و بطور کلی از آنجا که این تیرچه بصورت خود ایستا عمل می کند و در اجرای آن نیازی به استفاده از شمع گذاری نمی باشد.

نشریات 151 و 543 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و البته بعد از آن استاندارد ملی ایران در سال 1395 بهترین مرجع در خصوص طراحی این مدل سقف مورد استفاده می باشد.

درنگاه اول هزینۀ تیرچه کرومیت نسبت به تیرچه پاشنه بتنی بیشتر می باشد اما چنانچه در مجموع ، کل هزینه های متصوره در هر دو مدل سقف را بررسی نماییم متوجه می شویم که فرق چندانی میان این دو نیست.

و جهت اثبات این مدعا به بررسی مختصری از موارد اجرای سقف می پردازیم.

1. در اجرای سقف با تیرچه کرومیت به شمع گذاری نیاز نمی باشد فلذا هزینۀ نیروی انسانی کمتری تحمیل می گردد.

2. تقسیم تیرچه کرومیت در دهانه ها با فواصل 70 سانتیمتری صورت می گیرد و در نتیجه تعداد کمتری نسبت به تیرچه های بتنی مصرف می شود.

3. بدلیل سرعت بالا و امکان اجرای چند سقف با هم هزینه هایی چون اتلاف وقت ، اجاره پمپ ، کسری بتن ، پرت بتن بسیار کنترل شده و کمتر نسبت به بتن ریزی سقف ها با تیرچه بتنی بصورت تکی می باشد.

اجزای تشکیل دهنده تیرچه کرومیت :

ورق تحتانی که باید ازآلیاژ  ST37 باشد

میلگرد میانی مورب که بنا بر طول تیرچه سایز آن متغیر می باشد.

نبشی که عضو فوقانی تیرچه است

** لازم بذکر است که برای تهیه تیرچه کرومیت به نکات ذیل توجه شود**

علیرغم آنکه اخذ گواهینامه ملی استاندارد در خصوص تولید تیرچه کرومیت تشویقی می باشد بدلیل وارسی دائمی توسط مدیران کنترل کیفی مقیم در کارگاه و همچنین بازرسی دوره ای توسط اداره ملی استاندارد واحد تولید این تیرچه ملزم به استفاده از بهترین مواد اولیه مصرفی می باشد چرا که در صورت استفاده از فولاد با آلیاژ نامرغوب در حین آزمایش بارگذاری در نقاط اتصالات ، از هم گسیختگی ایجاد شده و در نهایت منجر به خمش تیرچه خواهد شد . و از آنجا که در اجرای این تیرچه از شمع گذاری استفاده نمی شود خسارت بسیاری ایجاد می کند.

ورق مصرفی باید با استاندارد ST37باشد.

دقت بالا در مراحل مونتاژ تیرچه از جهت اطمینان از اتصالات و همچنین ایجاد خیز منفی در تیرچه.

اجرای صحیح تیرچه کرومیت روی سقف و اطمینان از بارپذیری آن.

ما مفتخریم که با استعانت از خداوند متعال و بکارگیری تجهیزات به روز و نیروی انسانی ماهر گواهینامه ملی استاندارد ایران در زمینه تولید تیرچه کرومیت را نیز اخذ نموده ایم.


  • قیمت تیرچه کرومیت

برای کسب اطلاعات بیشتر و محاسبه قیمتها با مشاوران ما در تماس باشید

  • تلفن همراه :09121321182 
  • تلفن ثابت : 02156479980
  • آدرس : اسلامشهر - روبروی شهرک سعیدیه - گاراژ فرخنده - تیرچه سازی قربانی
  • و یا لینک را لمس کنید

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :